• 10
  • :
  • 30
  • :
  • 25

Bezpieczeństwo w zasięgu wzroku.

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Brak ryzyka utraty czegoś dla nas szczególnie cennego -życia, zdrowia, naszego mienia, stanu posiadania. Dom z bezpiecznym wejściem, drzwiami, oknami. Chroniona posesja, bramy wjazdowe, garaż czy ogród. Skuteczne zabezpieczenia , których szeroki wybór proponuje nam dzisiejszy rynek to dla niewtajemniczonych niezła zagadka.

 

Jednak dobrze jest wyposażyć dom choćby w podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe, aby uchronić się przed złodziejami i wypadkami wynikającymi z codziennego użytkowania. Aby cieszyć się użytkowaniem bezpiecznego domu do dyspozycji mamy całe mnóstwo kompleksowych rozwiązań. Umożliwią nam to nowoczesne systemy alarmowe. W miejsce ostrzegawczych tabliczek gdzie nasz ulubiony pies występuje w roli obrońcy pojawić się może bariera mikrofalowa albo inteligentne oświetlenie, czujniki ruchu. Chcemy zaproponować nowoczesne rozwiązanie jakim będzie system alarmowy, który skutecznie zabezpieczy dom przed włamaniem i kradzieżą. Uzupełnieniem naszego zabezpieczenia niech będzie uzbrojenie posiadłości w czujki przeciwpożarowe oraz wykrywające stężenie dwutlenku węgla i gazu.

 

Nasze oczekiwania co do sposobu zabezpieczenia domu powinniśmy sprecyzować najlepiej na etapie projektowania, co pozwoli chronić obiekt już w trakcie budowy, a my unikniemy montażu czasochłonnej instalacji w oddanym do użytku domu. Na System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) składają się centrala, sygnalizatory dźwiękowe i optyczne, czujki, urządzenie sterujące, a także dialer telefoniczny. Ze względu na swoje znaczenie, głównym punktem instalacji jest centrala, która odbiera i przetwarza informacje z domowego frontu i na ich podstawie podejmuje odpowiednie działania. Powinna być wyposażona w awaryjne zasilanie i zlokalizowana w dyskretnym miejscu. Do sterowania systemem służą manipulatory lub piloty, a wywołanie załączonego alarmu umożliwia zewnętrzny i wewnętrzny sygnalizator akustyczno-optyczny. Możemy również z powodzeniem zaprojektować inteligentny budynek, gdyż dzisiejsze centrale alarmowe pozwalają na łączenie ich z automatyką domową oraz telewizją przemysłową poprzez system czujników i detektorów oraz jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami. Dzisiejsze centrale alarmowe pozwalają na łączenie ich z systemami inteligentnych budynków, automatyką domową oraz telewizją przemysłową.
Kategoria: Aktualności